مکان مناسب برای مطالعه ، بهترین مکان مطالعه

ما در این مقاله به دنبال مناسب ترین مکان برای مطالعه هستیم .زمان امتحانات که می‌رسد اولین کاری که خیلی از ما انجام می‌دهیم تغییر محیط درس خواندن است.

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که با استفاده از نرم افزار گراف ، میتوانید نزدیکترین کابخانه ها به محل سکونت یا ملی که مدرسه شما در آن قرار دارد، پیدا کنید. لینک دانلود این نرم افزار را برای شما در قسمت پایین قرار داده ایم.

مکان مناسب برای مطالعه

توصیه های کلی که خیلی از مشاوران به ما می‌کنند از جمله اینکه در محیط های آرام و ساکت درس بخوانیم، رعایت رنگ محیط، جریان هوای مناسب و غیره تنها زمانی برای ما مفید خواهد بود که خودمان را بشناسیم. بدانیم در چه محیطی راحت‌تر می‌توانیم درس بخوانیم و بازدهی بیشتری خواهیم داشت، البته رعایت نکاتی مانند تغذیه و خواب کافی در طول مدتی که امتحان داریم برای همه ما ضروری و لازم است.

بهترین مکان مطالعه
بهترین مکان مطالعه

سوال اول – محیط شلوغ یا محیط آرام؟

بعضی افراد عادت دارند هنگام درس خواندن موسیقی گوش کنند، اینگونه افراد در مکان های شلوغ به راحتی به مطالعه خود ادامه می‌دهند. در عین حال بعضی افراد نیز برای مطالعه و درس خواندن نیاز به تمرکز دارند که این تمرکز فقط از طریق محیطی آرام و ساکت فراهم می شود.

بهترین محل برای مطالعه
بهترین محل برای مطالعه

سوال دوم- خانه یا کتابخانه ؟

اگر هنگام مطالعه و درس خواندن نیاز دارید که بلند بلند آنچه خوانده اید را تکرار کنید، در حین درس خواندن قدم بزنید یا محیط های بسیار ساکت خواب آلودتان می‌کند در این صورت کتابخانه مکان مناسبی برای مطالعه شما نخواهد بود چون امکان این قدم زدن و بلند خوانی وجود ندارد. اما اگر به دنبال مکانی به دور از سرو صدا هستید محیطی که همه اطرافیان شما نیز در حال درس خواندن باشند، به نحوی به شما انرژی بدهند و احساس تنهایی نکنید حتما به کتابخانه بروید چون در این صورت از درس خواندن نیز خسته نخواهید شد. اگر تصمیم گرفته اید که در خانه درس بخوانید، محیط اتاق خود را برای مدتی کوتاه تغییر دهید البته تا جایی که محیط اتاق به مکانی مناسب برای مطالعه تبدیل شود وامکانش نیز برای شما وجود داشته باشد.

بهترین مکان مطالعه
بهترین مکان مطالعه

نکات مهم برای مطالعه :

  • ابتدا هر گونه وسیله اضافی ای را که ممکن است حواستان را پرت کند از دید خود خارج کرده و اطراف خود را مرتب کنید.
  • در صورت امکان جای میز خود را عوض کرده و به گونه ای قرار دهید که رو به دیوار باشد. عوض کردن جهت میز موجب می‌شود که با  رفت و‌آمد های اطراف خود حواستان پرت نشود و با تمرکز بیشتری درس بخوانید.
  • میز خود را مرتب کرده و تمامی وسایلی که ممکن است به آن نیاز داشته باشید را در دسترس قرار دهید، از جمله کتاب، جزوه، خوراکی و یا حتی یک لیوان آب.
  • نور اتاق بهتر است تلفیقی از نور سفید و زرد باشد، اگر هم امکان ایجاد این شرایط برایتان وجود ندارد از لامپ های خیلی پر نور یا لامپ های که نورشان بسیار کم است استفاده نکنید. لامپ هایی با نور زیاد چشم را اذیت می‌کنند، همچنین مطالعه در مکانی نیمه تاریک علاوه بر آسیب رساندن به چشم، شما را خواب آلود می‌کند. نور غیرمستقیم و یکنواخت بسیار مناسب است.
  • هوای اتاق خود را متعادل نگه دارید.
    در نهایت اینکه شما می‌توانید مکان مناسب برای مطالعه خود را به راحتی با چند تغییر کوچک ایجاد کنید، فقط کافیست که خودتان را بشناسید تا بتوانید به خوبی درس بخوانید. عمل به توصیه‌های دقیق مشاوران تنها زمانی مفید خواهد بود که زمان کافی برای تغییر عادت درس خواندن خود داشته باشید وگرنه فقط دچار سردرگمی خواهید شد.

 

در انتها چند روش و تکنیک بسیار کاربردی برای راحت تر و بیشتر مطالعه کردن را در ویدئو زیر مشاهده کنید.

 

 

Summary
مکان مناسب برای مطالعه ، بهترین مکان مطالعه
Article Name
مکان مناسب برای مطالعه ، بهترین مکان مطالعه
Description
در این مقاله شما را راهنمایی کرده ایم که چگونه مکان مناسبی برای مطالعه بیابید یا بسازید!
Author
Publisher Name
شرکت گراف ، ارائه دهنده خدمات مبتنی بر مکان
Publisher Logo

4 comments On مکان مناسب برای مطالعه ، بهترین مکان مطالعه

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer