کجای تهران برای زندگی خوبه ، مقایسه محله های مختلف تهران

در این مقاله قصد داریم که بهترین و مناسب ترین محله های تهران را برای زندگی به طور کامل و جامع مقایسه و معرفی کنیم. ادامه مقاله را مطالعه کنید و با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

کجای تهران برای زندگی خوبه ، مقایسه محله های مختلف تهران

قبل از هر چیز بهتر است بدانید که با استفاده از نرم افزار گراف ، می توانید نزدیک ترین بنگاه های املاک به محل سکونت یا محله ای که قصد خرید خانه را دارید، پیدا کنید. لینک دانلود این نرم افزار را برای شما در قسمت پایین قرار داده ایم.

 

کجای تهران خانه بخریم

امروزه با توجه به گسترش مناطق شهری تهران و علاقه مردم به زندگی در پایتخت، انتخاب بهترین محله برای زندگی در تهران به امری مشکل مبدل شده است. دسترسی سریع و آسان به تمام نقاط شهر، وجود مراکز تجاری، تفریحی و آموزشی در نزدیکی محل سکونت، آب وهوای خوب، تراکم انسانی و ترافیک راه ها ، همه و همه از معیارهای شخصی برای انتخاب محله مناسب برای زندگی در تهران است.

 

کجای تهران خانه بخریم
کجای تهران خانه بخریم

_______________________________________________________________________________________

شما با استفاده از نرم افزار گراف می توانید به نزدیکترین و بهترین بنگاه های املاک دسترسی داشته باشید تا بتوانید در بهترین محله های تهران، ملک موردنظرتان را پیدا کنید.

لینک دانلود از کافه بازار (اندروید)

لینک دانلود از سیب اپ ( ios ) 

________________________________________________________________________________________

بهترین محله های تهران

هرچند انتخاب بهترین محله های تهران برای زندگی، از هر شخص به شخصی دیگر متفاوت و نسبی است اما طبق تحقیقات انجام شده، مناطق سه، شش، یک ، دو و پنج به ترتیب، توسعه یافته ترین و اصولی ترین مناطق تهران برای زندگی هستند. در این تحقیق شاخص‌های توسعه یافتگی شامل سن و نوع بنا، درصد باسوادی جمعیت ساکن و افراد دارای تحصیلات عالی، سرانه کاربری در بخش آموزش، تراکم پایین جمعیت، کم بودن بیکاری، میزان استفاده از رایانه و اینترنت، عوامل زیست محیطی و دسترسی به زیرساخت‌های شهری در نظر گرفته شده است.

بهترین محله های تهران
بهترین محله های تهران

 

گرانترین محله تهران یا ارزانترین محله تهران؟

قطعا خواسته هرکسی که به دنبال بهترین محله تهران برای زندگی می باشد، خانه ای با قیمت مناسب است و با توجه به شاخص های توسعه یافتگی، مناطق توسعه یافته، نسبت به دیگر مناطق گرانترین محله تهران هستند. ارزانترین محله تهران که بیشتر شامل مناطق جنوبی شهر تهران می شوند، از شاخص های توسعه یافتگی کمتری برخوردارند پس قطعا بهترین محله تهران برای زندگی نیستند.

گرانترین محله تهران یا ارزانترین محله تهران؟
گرانترین محله تهران یا ارزانترین محله تهران؟

مقایسه شمال، جنوب، شرق یا غرب تهران

محل کار، محل تحصیل فرزندان، محل سکونت دوستان و آشنایان و … از جمله عوامل موثر در تعیین بهترین محله تهران برای زندگی است و با توجه به این عوامل محله مورد نظر شما در یکی از محدوده های شمال، جنوب، شرق یا غرب تهران قرار می گیرد.

امروزه و با توجه به احداث اتوبان ها و محورهای مواصلاتی مختلف و متعدد، به سادگی و در کمترین زمان می توان از گوشه ای به گوشه دیگر تهران رفت پس مهم ترین عامل در این بین، کمتر بودن ترافیک راه هاست. مناطق غربی به دلیل دسترسی به راه های خروجی شهر و مناطق جنوبی تهران به سبب تراکم بالای انسانی، ترافیک بالایی دارند که عاملی نامطلوب برای پیداکردن بهترین محل تهران برای زندگی است.

عامل مهم دیگر برای  انتخاب بهترین محله تهران، داشتن آب و هوای مناسب است که مناطق غربی تهران با توجه به قرار داشتن در مسیر بادهای شهریار معمولا از آب وهوای پاک تری نسبت به دیگر مناطق برخوردارند. همچنین برخی از نقاط شمالی شهر تهران به واسطه نزدیکی به کوه های شمال تهران از آب وهوای پاک و خنکی برخوردارند.

دسترسی به حمل و نقل عمومی از دیگر مسایل مهم انتخاب بهترین محله تهران برای زندگی است که مناطق جنوبی از این حیث دچار کمبودهایی هستند و مناطق مرکزی شهر بهترین دسترسی را به حمل و نقل عمومی دارند.

 

ویدئو کوتاه و جذاب زیر به شما کمک می کند که از ۱۵ نکته مهم در هنگام خرید خانه یا آپارتمان باخبر شوید و مهم ترین عوامل در انتخاب یک خانه خوب را بشناسید. نکاتی که به شما کمک می کند بهترین خانه را در بهترین محله های تهران بخرید.

 

در انتها می توانید متن مربوط به همین مقاله در قالب فایل word و PDF از طریق لینک های زیر دانلود و با ذکر منبع مورد استفاده قرار دهید.

کجای تهران برای زندگی خوبه PDF

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
کجای تهران برای زندگی خوبه
Author Rating
51star1star1star1star1star

2 comments On کجای تهران برای زندگی خوبه ، مقایسه محله های مختلف تهران

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer