بازار کجاست | بازار تهران کجاست | سرخه بازار کجاست

در این مقاله ما قصد داریم مهمترین بازار های تهران را به شما معرفی کرده و کمی در مورد آنها صحبت کنیم به این امید که بتوانیم برای شما بهترین خرید و خاطرات را ساخته باشیم .

بازار سنتی
بازار سنتی

بازار کجاست ؟

واژه بازار ، تقریبا در هر زبانی به همان معناست که ما می‌شناسیم . در شهرهای زیادی از خاورمیانه، آسیا، آفریقا و بخشیهایی از اروپا، به مرکز اصلی بازرگانی شهر یا روستا گفته می‌شود . ‌اما آنچه ما در این مقاله قصد صحبت در مورد آنرا داریم تعریف بازار نیست ، بلکه آشنایی کاربران با معروفترین بازارهای تهران و توضیح آنهاست . بازارها عموما مکانهای پر ترددی هستند که یا به صورت تخصصی ( مثل بازار طلا ) و یا به صورت کلی ( مثل بازار بزرگ تهران ) به خرید و فروش اجناس در آنها پرداخته می شود . مهمترین و معروفترین بازارهای تهران عبارتند از : بازار بزرگ تهران ، بازار مروی ، بازار گل ، بازار کویتی ها ، بازار حضرتی ، بازار موبایل ایران و بازار فرش .

بازار
بازار

بازار تهران کجاست ؟

 

بازار تهران ( یا همان بازار بزرگ ) بازاری است قدیمی در مرکز شهر تهران که در میانه خیابانهای مولوی از جنوب ، مصطفی خمینی از شرق ، پانزده خرداد در شمال و خیام در غرب قرار گرفته است. این بازار را می توان به جرأت یکی از شاهراههای اقتصادی ایران دانست .

شما در تقاطع این خیابانها ، میدان محمدیه ، چهار راه سیروس و چهار راه مولوی را نیز مشاهده می کنید که هر کدام مراکز مهمی در شهر تهران می باشد . سبزه میدان هم در میانه بازار قطعا نظر شما را به خود جلب خواهد کرد . یکی از گذرهای مهم و اصلی درون بازار نیز گذر لوطی صالح می باشد .

این بازار ، رنگ و بوی سنتی عجیبی دارد و مقصد جذابی برای توریسهای خارجی نیز می باشد . شکل اولیه آن در دوره صفویه بدون سقف بوده و در دوره قاجار ، کم‌کم به شکل مسقف در آمده که از گذرگاههای اصلی مسقف آن می توان به بازار بزرگ ، بازار امیر ، بازار زرگرها و بازار کفاشها اشاره کرد .

البته اگر مایل به خرید از بازاری غیر سنتی بودید ، ما در مقاله ” لیست مراکز خرید تهران ” به شما پاساژها را نیز معرفی کرده ایم .

بازار تهران
بازار تهران

سرخه بازار کجاست ؟

 

سرخه بازار نام پاساژ کوچکی در محدوده خیابانهای گاندی شمالی و نلسون ماندلا ( جردن ) می باشد. شما می توانید روی نقشه زیر ، محل دقیق آنرا مشاهده کرده و از خرید در آن لذت ببرید . اجناس این پاساژ محدوده قیمتی متفاوتی دارد و شما می توانید پوشاک مورد نیاز خود را از آن تهیه کنید .

سرخه بازار
سرخه بازار

بازار مروی کجاست ؟

 

بدون شک شما نام بازار مروی یا کوچه مروی به گوشتان خورده . کوچه مروی و کوچه خدا بنده‌لو در مجاورت خیابان ناصر خسرو واقع شده اند و از قدیم از اماکن معروف خرید به حساب می آمدند . این کوچه و مجاورت آن پر است از بناهای تاریخی مانند ساختمان شمس العماره ، دبیرستان ومسجد مروی و بازار قدیمی مروی . کوچه مروی ، یک کوچه شرقی-غربی است که از سمت غرب از خیابان ناصر خسرو روبروی شمس العماره شروع شده و به خیابان پامنار ختم می شود . به علت تجارت مهاجران عرب در زمانهای گذشته در این منطقه ، شما در این منطقه می توانید غذاها و خوراکیهای خارجی که در نقاط دیگر شهر کمتر به چشم می خورد را مشاهده کنید .بورس انواع لوازم آرایشی ، اسباب بازی ، چای و قهوه نیز در این منطقه می باشد . ” بازار رضای مروی ” نیز که از معروفترین بازارهای تهران است در این منطقه قرار دارد . این بازار ، همه روزه گردشگران ایرانی و خارجی را به خود می بیند و پیشنهاد می‌کنیم اگر تا به حال آنرا ندیده‌اید ، حتما سری به آن بزنید .

کوچه مروی
کوچه مروی

______________________________________________________________________________________

شما می توانید اپلیکیشن گراف را از لینکهای زیر دانلود کرده و بازار مورد نظر خود را به سادگی پیدا کنید . گراف در طول مسیر همراه شما خواهد بود :

دانلود از کافه بازار ( اندروید )

دانلود از سیب اپ ( IOS )

___________________________________________________________________________________

بازار موبایل ایران کجاست ؟

بازار موبایل ایران یکی از مراکز خرید گوشی موبایل و لپ تاپ در قلب پایتخت است که در سالهای اخیر ساخته شده . نمایندگی بسیاری از برندهای معتبر گوشی موبایل و لپ تاپ و رایانه در این بازار موجودند که خرید را برای شما آسان تر می‌کنند . این بازار بعد از پل حافظ و بعد از ساختمان بورس اوراق بهادار تهران واقع شده است .

بازار موبایل
بازار موبایل

بازار گل تهران کجاست ؟

شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که بخواهید تعداد زیادی گل تهیه کرده و یا با تنوع گلها آشنا شوید . به هر ترتیب ، در این موارد ، قیمت و تنوع برای شما در جایگاه مهمی از تصمیم گیری قرار خواهد گرفت . ما برای کمک به شما ، بازارهای گل تهران را معرفی می کنیم تا با پیدا کردن نزدیکترین آنها به محل زندگیتان ، به سادگی خرید خود را انجام دهید .

  1. بازار گل شهید محلاتی — بزرگراه محلاتی،نبرد جنوبی،خیابان زمزم
  2. بازار گل غرب تهران — اتوبان ستاری شمال ، جنب پمپ بنزین آبشناسان
  3. بازار گل بهشت زهرا — ابتدای اتوبان بهشت زهرا ، بعد از صالح آباد
  4. بازار گل خاوران ( امام رضا ) — اتوبان امام رضا ، ضلع جنوب و غرب شهرک صنعتی خاوران
  5. بازار گل و گیاه شهید فکوری — بعد از میدان آزادی و ابتدای جاده مخصوص

شما می توانید مقاله فوق را در قالب word و  PDF از لینکهای زیر دانلود کرده و با ذکر منبع ، مورد استفاده قرار دهید :

بازار کجاستdocx

بازار کجاستPDF

 

پیشنهاد می کنیم ویدئو جذاب زیر را که در مورد بازار تهران تهیه شده است را به هیچ وجه از دست ندهید

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
بازار کجاست | بازار تهران کجاست | سرخه بازار کجاست
Author Rating
51star1star1star1star1star

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer